Pożyczka online – jak długo trzeba czekać na przelew środków na konto bankowe?

Pożyczka online to bez wątpienia jedna z najwygodniejszych metod szybkiego pozyskania dodatkowych środków finansowych. O jej zaletach przekonało się już wiele osób. Możliwość zaciągnięcia zobowiązania w dowolnym miejscu i czasie czy uproszczone procedury to tylko niektóre z korzyści płynących z wyboru pożyczki online. Na forach internetowych i portalach społecznościowych pojawia się wiele pytań o to, jak długo trzeba czekać na przelew środków na konto bankowe. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest możliwe, jednak w większości przypadków pieniądze mogą znaleźć się na rachunku bankowym nawet tego samego dnia, w którym został złożony wniosek.

Pożyczka online: podstawowe informacje

Zaciąganie zobowiązania online staje się coraz popularniejsze. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż wiele osób nie jest przekonanych do tej formy pożyczania pieniędzy. Wynika to zazwyczaj z niewiedzy na temat tego, jak przebiega sam proces oraz czym różni się od pożyczek udzielanych w banku. Po pierwsze, warto podkreślić, że zaciąganie zobowiązania online nie wymaga w żadnym momencie stawienia się w siedzibie pożyczkodawcy – zawarcie umowy również odbywa się za pośrednictwem sieci. Osoba, która decyduje się na pożyczkę online, musi wykonać jedynie kilka prostych czynności. Można to przedstawić na konkretnym przykładzie.

Szybka pożyczka w wonga.pl

Jak to wygląda w wonga.pl, czyli w firmie kojarzonej przez większość osób zainteresowanych tematem pożyczek online? Po wejściu na stronę główną serwisu potencjalny Klient ma do wyboru dwie oferty – pożyczkę krótkoterminową lub ratalną. Po zaznaczeniu jednej z nich deklaruje także preferowaną kwotę pożyczki i czas spłaty; po dokonaniu wyboru i odpowiednim ustawieniu suwaków pod spodem wyświetla się wysokość stałej miesięcznej raty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza, w którym należy podać podstawowe dane osobowe – zostaną one poddane weryfikacji. Firma sprawdzi także dane dostępne w BIK i biurach informacji gospodarczej. Po dokonaniu weryfikacji pożyczkodawca podejmuje decyzję dotyczącą ewentualnego przyznania pożyczki. Jeśli będzie ona pozytywna i umowa zostanie zawarta, firma od razu prześle ustaloną kwotę na rachunek bankowy pożyczkobiorcy.

Jak widać, cały proces zaciągania zobowiązania przez Internet wymaga od aplikującej osoby wykonania zaledwie kilku prostych czynności – dzięki temu z pożyczką online powinny poradzić sobie również osoby nie obyte na co dzień z technologią.

Jak długo trzeba czekać na pieniądze?

To pytanie nurtuje wiele osób. To, kiedy pieniądze znajdą się na rachunku bankowym Klienta, zależy przede wszystkim od tempa działań pożyczkodawcy. Na przykład przywoływana wcześniej wonga.pl ma jasną politykę względem przelewów na konto Klienta – środki wysyłane są niemal od razu po podjęciu przez firmę decyzji o przyznaniu pożyczki. W sprzyjających warunkach Klient może złożyć wniosek, a środki otrzymać już po…kilkunastu minutach.

Pożyczka w 15 minut to nie mit, należy jednak pamiętać, że pieniądze tylko w niektórych wypadkach będą tak szybko do dyspozycji Klienta. Jest to uzależnione od kilku czynników. Po pierwsze – od tego, ile czasu będzie trwać weryfikacja Klienta (należy w tym wypadku uwzględnić także konieczność np. wykonywania przelewu weryfikacyjnego przez Klienta na symboliczną kwotę). Po drugie – od tego, jak szybko Klient podpisze umowę, gdy jego wniosek zostanie już zaakceptowany (umowę można podpisać elektronicznie lub na tradycyjnym papierze – wtedy przesyła skan). Należy pamiętać również o godzinach pracy banków i godzinach sesji wychodzących i przychodzących; to od tego w dużej mierze zależy, kiedy środki z przyznanej pożyczki znajdą się na koncie Klienta.

O czym warto pamiętać, wybierając pożyczkodawcę?

Na koniec kilka uwag dotyczących wyboru pożyczkodawcy. Pomijając atrakcyjność oferty (ponieważ na to zwracają uwagę wszyscy zainteresowani) i jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb Klienta, warto zasięgnąć opinii o danej firmie. Czy jest wiarygodna? Jak wygląda obsługa Klienta? Czy informacje, które są zawarte na stronie internetowej pożyczkodawcy są zredagowane wystarczająco zrozumiale? Czy firma prowadzi weryfikację Klientów, także w BIK i biurach informacji gospodarczej? To pytania, które warto sobie zadać przez zaciągnięciem zobowiązania – odpowiedź na nie powinna znacząco pomóc w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego pożyczkodawcy. 

 

Artykuł sponsorowany.

 

Kategorie: Finanse,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego