Karboksyterapia na włosy – kiedy z niej skorzystać?
Karboksyterapia to zabieg szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej oraz leczeniu wielu schorzeń. Z jej pomocą można zlikwidować zaburzenia krążenia krwi, cellulit, czy cienie pod oczami, leczyć trudno gojące się rany czy przewlekłą niewydolność żylną. Jest także skuteczną metodą stosowaną w problemach z łysieniem oraz łuszczycą. Na czym polega karboksyterapia? Kiedy z niej skorzystać?
Co to jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu przy pomocy bardzo cienkiej igły, która jest częścią specjalistycznego urządzenia, medycznego dwutlenku węgla w skórę głowy. CO2 pobudza powstawanie nowych naczynek włosowatych, poszerza je i udrażnia, poprawia mikro i makrokrążenie krwi, sprawia, że tkanki szybciej się regenerują. Gaz powoduje wydzielanie w skórze kolagenu i elastyny, dzięki czemu staje się ona bardziej sprężysta. Dwutlenek węgla sprzyja też dotlenieniu skóry i wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Zwiększona liczba naczynek krwionośnych i lepsza ich drożność sprawiają, że mieszki i cebulki włosowe są o wiele lepiej odżywione, co pobudza wzrost włosów oraz wytwarzanie nowych.
Kto może skorzystać z zabiegu?
Karboksyterapia jest polecana osobom, u których występuje nadmierne wypadanie włosów, łysienie hormonalne i androgenowe. Jest to także niezwykle skuteczna metoda wzmacniania słabych, zniszczonych włosów. Po zabiegu są one lepiej odżywione, przez co stają się zdrowsze, mocniejsze i gęstsze. Karboksyterapia świetnie sprawdza się też po okresie letnim, kiedy skóra głowy jest wysuszona przez słońce. Dobrze jest stosować ją też profilaktycznie po zimie – mróz także niekorzystnie wpływa na skórę głowy. Karboksyterapia jest również jedną ze skutecznych metod leczenia łuszczycy.
Jak przebiega zabieg?
Karboksyterapia jest przez większość osób odczuwana jako delikatne ukłucia, silniejsze w okolicach skroni a najsłabsze na potylicy. Nowoczesne aparaty do karboksyterapii są tak skonstruowane, aby ciśnienie gazu w miejscu wyjścia igły było mniejsze, dzięki czemu nakłucia i podawanie dwutlenku węgla w głąb skóry jest mniej odczuwalne.
Jakie są zalety karboksyterapii?
Ogromną zaletą karboksyterapii jest to, że nie uszkadza ona skóry i nie wymaga rekonwalescencji. W przypadku tego zabiegu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy nadwrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe. Jest to zatem metoda całkowicie bezpieczna.
Jak przygotować się do karboksyterapii?
W zasadzie nie ma szczególnych wymagań dotyczących przygotowania do karboksyterapii skóry głowy. Należy jedynie pamiętać o nieprzyjmowaniu w dniu zabiegu oraz kilka dni po nim przeciwzapalnych środków przeciwbólowych, bo mogą one zniweczyć efekty zabiegu. Skóra głowy powinna być czysta, dlatego należy umyć głowę nie później niż trzy godziny przed wizytą w gabinecie. Po karboksyterapii trzeba też odczekać dzień przed kolejnym myciem głowy.
Karboksyterapia to jedna z najlepiej zbadanych, pewnych i przynoszących najlepsze efekty metod leczenia łysienia oraz wzmacniania włosów. W zależności od stanu początkowego dermatolog czy trycholog mogą zasugerować jeden zabieg lub dłużą kurację.
Autror: Centrum Zdrowego Włosa