Agencja pośrednictwa pracy - usługa dla pracodawców i pracowników

Rekrutacja to proces, który tak naprawdę jest trudny zarówno dla osób poszukujących pracy jak i dla firm, które chcą pracownika znaleźć. W przypadku poszukiwania pracy oczywiście pojawia sie pewna nerwowość i marzenie o tym, by znaleźć idealną pracę z dobrym wynagrodzeniem. Dlatego każda rozmowa budzi pewną nerwowość, pojawiają się obawy czy dobrze się wypadnie w trakcie takiej rozmowy. Jednocześnie również taka nerwowość może pojawić się również po drugiej stronie, a więc w przypadku tych osób, które będą rekrutacje prowadzić. To istotna kwestia, trzeba bowiem pamiętać, że każda rekrutacja w firmie generuje koszty, dlatego celem powinno być takie jej przeprowadzenie, że te koszty będą w jakieś mierze minimalizowane. Dlatego im szybciej znajdzie sie pracownika tym oczywiście dla firmy lepiej. Chcąc ograniczyć w jakiś sposób wydatki związane z takimi działaniami warto skorzystać z usług jakie proponuje agencja pośrednictwa pracy.

Współpraca z agencją pośrednictwa pracy

Agencja pośrednictwa pracy swoje usługi przygotowuje zarówno dla osób, które szukają pracy jak i dla firm, które będą szukały pracowników. Można więc decydować się na współprace niezależnie od tego, po której stronie rekrutacyjnej barykady będziemy się znajdowali. Agencja pośrednictwa pracy może sie okazać szansa na szybsze znalezienie pracy dla wielu osób, dla firm zaś szansą na to, że braki wśród pracowników będzie można systematycznie uzupełniać bez niepotrzebnego tracenia czasu. We wszystkich dużych miastach agencje działają bardzo dynamicznie i faktycznie mają świetnie przygotowaną ofertę. Każdy kto będzie szukał pracy albo będzie chciał zatrudnić pracowników może liczyć na to, że znajdzie dla siebie atrakcyjną ofertę.

Oferta dla szukających pracy

Każdy kto będzie szukał pracy powinien liczyć na dobrą ofertę przygotowaną przez działające agencje pośrednictwa, które starają sie w swojej bardzie gromadzić jak najwięcej atrakcyjnych ofert dla tych, którzy będą chcieli pracę znaleźć. Osoba szukająca pracy może przedstawić swoje CV w agencji pośrednictwa, gdzie zostanie ono przeanalizowane i do niego dopasowane zostaną oferty jakie w danym momencie w tej agencji będą dostępne. Osoba, która będzie szukała pracy otrzyma od agencji konkretne oferty zatrudnienia dopasowane do jej umiejętności i doświadczenia i jeśli dana oferta będzie pracownikowi odpowiadać będzie mógł skontaktować sie z firmą w celu nawiązania stosunku pracy, ustalenia szczegółów związanych z zatrudnieniem.

Propozycje dla pracodawców

Agencja pośrednictwa pracy proponuje swoje usługi również w przypadku firm, które pracowników poszukują. W tym przypadku firmy liczą na to, że będa mogli ograniczyć środki przeznaczane na rekrutację, ponieważ będą zgłaszać do agencji pośrednictwa pracy zapotrzebowania na określoną liczbą pracowników o określonej charakterystyce i agencja będzie ze swojej bazy wybierać takie osoby, które do danej formy zatrudnienia będa pasowały. Działania agencji są więc w rzeczywistości sposobem na to, by w szybszy sposób kojarzyć ze sobą osoby szukające pracy z firmami, które szukają pracowników, dopasowując również w należyty sposób osobę do stanowiska, na którym będzie ona pracowała.

 

Kategorie: Biznes i Firma,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego