Suknia ślubna- wybór trudny ale ważny

Suknia ślubna jest dopełnieniem całości wydarzenia jakim jest ślub, to na pannę młodą kierują się oczy gości, to ona zapada w pamięć najbardziej, dlatego chce wyglądać wyjątkowo i pięknie. Jak więc wybrać suknię ślubną i się tym nie stresować?

Inspiracje

Wybierając suknię, dobrze jest mieć w głowie chociaż ogólny zarys tego jak chce się wyglądać. Niezdecydowanej pannie młodej trudniej doradzić. Jeśli jednak ma przygotowane ulubione typy i modele sukni, przymiarki weryfikują w czym wygląda ona najlepiej. Pomysły czerpać można z magazynów mody ślubnej, internetu, portali społecznościowych.

Budżet

Przede wszystkim należy określić budżet, jakim się dysponuje, by wymarzony projekt był w zasięgu ręki i nie przytłaczał kosztami.

Przymiarki

Aby zdecydować się na właściwy model należy przymierzyć ich kilka, co da pannie młodej pewność, który leży na niej najlepiej i, co równie ważne, w którym jest jej najbardziej komfortowo, ponieważ w tej kreacji spędzi naprawdę dużo czasu. Warto podczas przymiarek na próbę zatańczyć, usiąść, wstać i przespacerować się kawałek, podnieść i opuścić ręce. Suknia ślubna ma nie krępować ruchów i powinna być uszyta z wysokiej jakości z materiału

Krój i kolor

Suknia ślubna musi być odpowiednio dopasowana do indywidualnego typu sylwetki. Nie każdej pannie młodej będzie dobrze w sukni o fasonie rybka, który uwydatnia biodra i pupę i mocno opina brzuch, czy nawet bardzo popularny model princessca, o którym marzy wiele kobiet, a niektóre mogą zostać przytłoczone przez zbyt obszerny dół i bogate zdobienia. Warto więc ustalić jaki się posiada typ sylwetki.

Warto wspomnieć też, że suknia ślubna nie musi być już śnieżnobiała. Wyróżnia się biel kości słoniowej, perłową, ecru, karmel, szampańską, diamond white czy pudrowy róż. Kolor dobiera się do odcienia cery, źle dobrany może postarzyć pannę młodą, wyeksponować niedoskonałości skóry czy cienie pod oczami.

Gdzie wybrać suknię

Suknię można kupić w salonie lub przez internet, uszyć na miarę, zamówić u projektanta lub wypożyczyć. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady i mocno wiąże się z posiadanym budżetem, dlatego warto to sobie dobrze przemyśleć.

Projektantka Marta Trojanowska od lat tworzy niepowtarzalne suknie ślubne  w stylu boho, które dostępne są na jej stronie internetowej SuknieBoho.pl. Gwarantuje pomoc wykwalifikowanych doradców i krawcowych, tak by wybrany model idealnie pasował na pannę młodą. Jej suknie można znaleźć w kilku salonach w całej Polsce.

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego