Lokalizator GPS do samochodu to nie tylko monitoring

Czy wiesz, co możesz zyskać, wybierając lokalizator GPS do auta? Przeczytaj ten tekst i poznaj korzyści, które dać Ci może niewielki moduł do geolokalizacji pojazdów.

 Moduły GPS to obecnie urządzenia cieszące się niezwykłą popularnością z powodu swojej wielofunkcyjności i praktyczności. Na rynku znaleźć można odbiorniki, służące nie tylko do monitorowania osób, zwierząt, pojazdów, przedmiotów czy maszyn, ale też wyposażone w całe mnóstwo innych możliwości.

Dobry lokalizator GPS do samochodu oferuje użytkownikom takie udogodnienia, jak choćby dostęp do historii, ustawianie alertów czy generowanie raportów. Ponadto można poszerzać jego funkcjonalność o liczne usługi dodatkowe. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto skorzystać z takiego modułu we własnym pojeździe.

Obserwuj trasy przejazdów z lokalizatorem GPS do auta

Możliwość zdalnego sprawdzania aktualnej lokalizacji samochodu to coś, co przydaje się każdemu kierowcy. Nieważne, gdzie się znajdujesz – w każdej chwili możesz zalogować się na stronie systemowej IKOL lub w aplikacji mobilnej IKOL Tracker i zobaczyć na mapie położenie swojego auta. Prawda, że to wygodne?

Dostęp do historii podróży pojazdu

Kolejną wartą uwagi usługą, z której korzystać mogą posiadacze dowolnego lokalizatora GPS do auta od IKOL, jest Historia podróży pojazdu. Umożliwia ona sprawdzenie przejazdów z ostatnich 3 lub nawet 12 miesięcy. Jeżeli więc w zeszłym roku pojechałeś z bliską osobą przed siebie na spontaniczną wycieczkę i przypadkiem znaleźliście ciekawe miejsce do wypoczynku – będziecie mogli znowu tam wrócić.

Alerty powiadomią Cię o nagłej sytuacji

Chcesz spać spokojnie, mając świadomość, że jeśli z Twoim samochodem wydarzy się coś nieoczekiwanego, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony? Jeśli tak – z pewnością spodoba Ci się możliwość konfigurowania alertów informujących o nieautoryzowanym ruchu pojazdu, jego odholowaniu czy też o odłączeniu lokalizatora od głównego zasilania.

Dzięki alertom będziesz mógł od razu zareagować, gdy ktoś niepowołany zbliży się do Twojego auta. Należy jednak wspomnieć, że system GPS nie służy do zabezpieczania pojazdu przed kradzieżą. W tym celu najlepiej jest skorzystać z niezagłuszalnego systemu radiowego IKOL SVR.

Raporty – stan pojazdu pod kontrolą

Usługa pozwalająca na tworzenie przejrzystych raportów dotyczących pojazdu ułatwia zachowanie kontroli nad pojazdem.

  • Raport podróży – znaleźć w nim można informacje o podróżach z wybranego okresu,
  • Raport przejazdów – zawiera dane dotyczące czasu podróży, czasu i miejsc postojów, a także łącznej ilości przejechanych kilometrów,
  • Raport prędkości – to wykres z zaznaczoną prędkością jazdy i przekroczeniami ustalonego wcześniej w systemie limitu km/h.

Należy zauważyć, że to tylko niektóre z dostępnych w systemie IKOL raportów. To samo dotyczy innych wymienionych funkcji.

Jak widać, lokalizator GPS do auta to nie tylko monitoring, ale również szereg przydatnych ułatwień, które sprawiają, że korzystanie z pojazdu staje się przyjemniejsze i wygodniejsze.

 

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego