Złoto lokacyjne

Zakup złota to jedna z bezpieczniejszych metod lokowania oszczędności. Dlaczego warto inwestować w złoto? Gdzie bezpiecznie kupić sztabki lokacyjne?

Inwestowanie w złoto

Złoto wykorzystywane jest w przemyśle jubilerskim, elektronicznym i medycznym, jednak największą rolę ten kruszec odgrywa na rynku finansowym. Podaż złota, czyli jego dostępność na rynku, jest ograniczona, a popyt na ten kruszec nie maleje. Ilość złota nie może zostać sztucznie zwiększona – w przeciwieństwie do liczby banknotów, które w każdej chwili mogą zostać dodrukowane. Z tego powodu inwestowanie złoto uważane jest za jeden z najlepszych sposobów długoterminowego zabezpieczenia kapitału przed inflacją, czyli spadkiem jego siły nabywczej. Inwestowanie w złoto nie wymaga specjalistycznej wiedzy, która konieczna jest np. w przypadku zakupu akcji giełdowych. Złoto, w przeciwieństwie do walut, jest niezależne od instytucji rządowych. Kruszec ten zachowuje swoją wartość nawet w czasach kryzysów finansowych czy konfliktów politycznych. Co więcej, złoto jest uniwersalnym środkiem płatniczym, akceptowanym na całym świecie. Dużą zaletą złota jest jego trwałość i odporność na uszkodzenia. .Metal ten nie rdzewieje, nie ciemnieje i nie pokrywa się nalotem – nawet jeżeli pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmienne temperatury.

Złoto lokacyjne

Najpopularniejszym sposobem inwestowania w złoto jest zakup tego kruszca w formie fizycznej. Stopiony kruszec przechowywany jest w formie sztab lokacyjnych. Kupić je można za pośrednictwem internetu. Podczas dokonywania transakcji należy jednak zachować ostrożność. Niewskazane jest kupowanie złota lokacyjnego na portalach aukcyjnych. Znaleźć tam można wyroby imitujące złoto. Inwestorzy, zwłaszcza ci, którzy dysponują mniejszym doświadczeniem, skuszeni atrakcyjnymi cenami, mogą łatwo paść ofiarą nieuczciwych handlarzy. Sztab inwestycyjne najlepiej kupić u pewnych sprzedawców, cieszących się dobrą renomą. Zakupione sztaby można zdeponować w skrytce bankowej lub przechowywać w domu. Decydując się na ten drugi sposób, należy dołożyć starań, by sztaby umieszczone zostały w bezpiecznym miejscu. Osoby, które nabyły większe ilości złota lokacyjnego, rozważyć mogą zakup sejfu.

Gdzie kupić sztabki lokacyjne?

Osoby zainteresowane zakupem wysokiej jakości złota inwestycyjnego zainteresować może oferta Mennicy Polskiej. Na stronie https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/zloto/sztabki-mennicy-polskiej/ nabyć można sztabki lokacyjne w różnych wariantach wagowych: 1 g, 2 g, 5 g, 10 g, 20 g, 50 g, 100 g, 500 g, 1000 g. Dokonując zakupu w sklepie Mennicy Polskiej, zyskujesz pewność, że nabyte przez Ciebie złoto jest kruszcem najwyższej jakości. Do każdej sztabki inwestycyjnej dołączony jest certyfikat, który potwierdza jej autentyczność oraz zawiera dokładne informacje dotyczące wagi i próby kruszcu.

 

Artykuł sponsorowany. 

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego