Hale systemowe - elastyczne rozwiązanie w zakresie magazynowania

Na rynku nieruchomości przemysłowych hale modułowe o lekkiej konstrukcji szkieletowej cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią atrakcyjną alternatywę nie tylko wobec hal namiotowych, ale także stacjonarnych obiektów murowanych. Warto im się przyjrzeć.

Lekkie hale magazynowo – produkcyjne

Hale w systemie modułowym to idealne rozwiązanie dla odbiorców poszukujących rozwiązań elastycznych i ekonomicznych. Postawienie tego rodzaju hali zajmuje ledwie kilka dni i nie wymaga angażowania specjalistycznego i drogiego sprzętu (dzięki zastosowaniu kilku rodzajów elementów oraz jednakowych otworów śrubowych, montaż jest szybki i prosty).

Halę opartą na gotowych modułach można postawić praktycznie w każdym miejscu. Ponadto obiekty wykonane w tej technologii, składające się z powtarzalnych modułów można dowolnie rozbudowywać. Firma może reagować na aktualne potrzeby w zakresie magazynowo – produkcyjnym. Gdy nie ma zapotrzebowania na większą przestrzeń magazynową, halę można zmniejszyć i w ten sposób zoptymalizować koszty eksploatacji. Gdy zajdzie ponownie potrzeba powiększenia magazynu, można ją ponownie powiększyć i cieszyć się potrzebną powierzchnią. A co najważniejsze postawienie halo modułowej jest o wiele tańsze niż budowa stacjonarnego magazynu w klasycznej technologii.

Hale modułowe cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów, znajdują zastosowanie w wielu branżach i sektorach gospodarki. Hale szkieletowo – modułowe z powodzeniem mogą pełnić funkcje:

- magazynowe

- produkcyjne

- rolnicze

- garażowe i inne.

Hale modułowe – budowa

Hale składają się z gotowych modułów, przywożonych na miejsce budowy prosto z fabryki. Na rynku dominują moduły o szerokości 6 – 24 metrów. Konstrukcja modułowa pozwala na tworzenie obiektów o dowolnej długość, która zawsze będzie wielokrotnością 6 metrów (taką długość najczęściej ma jeden moduł). Wysokość hal modułowych wynosi przeważnie ok. 5 m, a spadek dachu 13 stopni. Konstrukcja hali oparta jest na szkielecie wykonanym z profili gorącowalcowanych stanowiących główny układ nośny oraz profili zimno giętych stanowiących konstrukcję pod obudowę hali. Może ona być wykonana z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, z wełny mineralnej lub styropianowym. Pomiędzy okładziną zewnętrzną a wewnętrzną montowana jest izolacja. Płyty do rygli lub płatwi najczęściej mocowane są wkrętami samo wiercącymi. Zastosowanie gotowych płyt warstwowych na ściany i dach znacznie przyśpiesza budowę i sprawia, że halę można zacząć użytkować zaraz po złożeniu w wybranym miejscu. Warto wspomnieć, że tego rodzaju hale dzięki możliwości zamontowania specjalnych urządzeń grzewczych i zabezpieczeniu antykorozyjnym, mogą być bezpiecznie użytkowane przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Podsumowanie

Hale modułowo – szkieletowe idealnie sprawdzają się w roli obiektów magazynowych, przemysłowych czy usługowych. Nie dość, że są tańsze w budowie, to na dodatek koszty eksploatacji tego rodzaju obiektów są niże niż stacjonarnych obiektów murowanych.

Artykuł przygotowany przez specjalistów z firmy Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o. - https://www.halenamiotowe.com.pl/hale-magazynowe-namioty-magazynowe/

Kategorie: Biznes i Firma,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego