Nie daj się nostalgii jesiennej, zaczaruj swój dom!

Kiedy jesienna aura przejmuje w swoje władanie nasz świat, wszystko wydaje się bardziej szare i ponure. Czy jednak musi tak być? W tym sezonie jesiennym postawmy na odmianę naszych wnętrz, balkonu i ogrodu tak, by zaczarować nasz dom i powiedzieć głośne “nie!” jesiennej nostalgii. Od czego zacząć?

Jesienna odmiana

Przemiana naszych wnętrz i otoczenia domu to wspaniały sposób na walkę z jesienną chandrą. Sprawmy by nasza przestrzeń była właśnie taka - w pełni nasza! Dekorując ją w sposób, który przywodzi na myśl nasze ulubione rozrywki (bez wychodzenia z domu!), relaks, odpoczynek po wakacyjnym szaleństwie i szczyptę czegoś wyjątkowego, właściwego tylko nam samym. W tym celu możemy użyć wielu różnorodnych elementów, ale my stawiamy na sztuczne kwiaty i rośliny. Wykonane z nich dekoracje wyglądają jak żywe, nie wymagają pielęgnacji i przez cały sezon zachowują nieskazitelną formę i koloryt.

Antyjesienne dekoracje wnętrz

Sezonowe poradniki zachęcają nas do typowo jesiennego dekorowania naszych domów. Pojawiają się jarzębina, szyszki, pomarańczowe kwiaty i jesienne wieńce. Co jednak, jeśli nie mamy ochoty by nasze wnętrza przypominały nam o tym, jaki właśnie mamy sezon? My proponujemy antyjesienne dekoracje, które sprawią, że będąc u siebie zapomnimy o wiejącym wietrze i spadających liściach. Istnieje szeroka gama form, które są na tyle neutralne by pasować do każdego sezonu i tak piękne, że będą nastrajać do radości i odpoczynku, dzięki czemu zapomnimy o sezonowym przygnębieniu.

Ozdoby do domu

Dekorując dom pamiętajmy o tym, by wybrać kreacje pasujące do naszych wnętrz i oddające atmosferę relaksu, spokoju i bliskości. Mogą to być m.in. wielokolorowe bukiety kwiatów. Już jedna taka kompozycja odmienia charakter stolika, przy którym pijemy wyśmienitą kawę czy stołu w kuchni, przy którym spożywamy posiłki. Innym pomysłem są zawieszone pod sufitem sztuczne gałązki kwiatów - ta niebanalna dekoracja pasuje do wnętrz w niemal każdym stylu i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Kolejną propozycją jest kwiatowy obraz - w zależności od wystroju wnętrza dobierzmy np. białe kalie, kolorowe tulipany, klasyczne kremowe róże czy radośnie żółte żonkile. Taka dekoracja odczaruje każde wnętrze sprawiając, że zapomnimy o deszczu za oknem. W ten sam sposób zadziała dodatek z zielonych pnączy, sztucznego drzewka czy kwiatowa aranżacja w donicy.

Ozdoby na balkon i taras

By przemiana dokonała się w pełni musimy zadbać także o zewnętrzne elementy naszych domów. Balkon i taras, na których latem spędzaliśmy tak wiele czasu, mogą nam także jesienią przypominać o rodzinnych spotkaniach, wieczorach wypełnionych rozmowami i śmiechem naszych bliskich. Sprawmy, by wyglądając przez okno nasz wzrok skupiał się na pięknie roślin i dodatków, zamiast na spadających liściach. Pierwszą polecaną dekoracją na balkon i taras są kompozycje wykonane ze sztucznych kwiatowych girland. Te piękne, naturalne i trwałe formy mogą niemal dosłownie przesłonić nam jesienny pejzaż za oknem. Wykonane z wysokiej jakości materiałów okazy nawet na deszczu nie poddają się łatwo - są dużo trwalsze od kwiatów ciętych czy doniczkowych. Jeśli nie przemawiają do nas ozdoby wiszące postawmy na sztuczne drzewka i rośliny doniczkowe.

Ozdoby do ogrodu

Ostatnim punktem w naszym antyjesiennym planie działania jest przemiana ogrodu. Spacer wśród bezlistnych drzew, pustych skalniaków czy obumarłych traw przywodzi na myśl upływ czasu i zmany, jakie przynosi życie. Jak sprawić, by nasz ogród był zamiast tego namiastką nadziei, radości i spokoju? Oczywiście dodając doń sztuczne drzewka, trawy, rośliny i kwiaty. W ten sposób stworzymy kolorowy, organiczny efekt, który zachwyci nie tylko nas, ale także naszych gości.

 

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego