Dlaczego warto inwestować w nowoczesne wózki magazynowe?

Nowoczesny magazyn, to niemalże żywy organizm. To miejsce odpowiadające za utrzymanie produkcji czy też komplementację zamówień przed wysyłką do klienta. To powoduje podział na rodzaje magazynów. Wyróżniamy trzy podstawowe przeładunkowe, długoterminowego składowania i operacyjne. Bez względu na to, z jakim magazynem mamy do czynienia potrzebne są w nim nowoczesne rozwiązania, które znacznie uproszczą pracę. Systemy magazynowe, to jednakowo odpowiednie oprogramowanie czy też sposoby składowania, ale również wózki widłowe, które pomagają w transporcie bez udziału siły człowieka. Ofertę wysokiej klasy wózków znajdziecie tutaj https://wdx.pl/oferta/wozki-widlowe/. Nowoczesne wózki widłowe bardzo ułatwiają pracę na magazynie. Dzięki temu znacznie wzrasta wydajność.

Rodzaje wózków widłowych

Niezależnie od rodzaju magazyny, potrzebujemy wózków widłowych do sprawnej obsługi. Wózki widłowe pomagają w załadunku, komplementacji oraz transporcie towarów w magazynie. Na rynku jest ich kilka rodzajów i dzięki temu możemy dobrać idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Inne rozwiązania sprawdzą się w małym sklepie a całkiem inne w dużym centrum logistycznym. To właśnie  w dużej mierze od naszych potrzeb powinniśmy dobierać wózek. Dobrze zaprojektowany magazyn z systemem magazynowym oraz właściwie wybrane do tego systemu wózki, to gwarancja, że nasz magazyn będzie działał bardzo sprawnie. Na stronie https://wdx.pl/ znajdziemy bardzo szeroki wybór wózków i dużo przydatnych informacji. Dzisiaj skupię się na dwóch rodzajach wózków, najczęściej spotykanych.

Wózek wielokierunkowy to idealne rozwiązanie do transportu długich elementów. Dzięki specjalnemu układowi kierowniczemu wózek może przewozić bokiem bardzo długie elementy. Dzięki temu może on przejechać bokiem w wąskich korytarzach. Zastosowanie takiego wózka pomaga w znacznym oszczędzaniu miejsca podczas składowania długich elementów. Zaletą tego rozwiązania jest również bardzo duży udźwig sięgający 25 ton.

Wózek widłowy czołowy jest najczęściej spotykanym rodzajem wózka. Potrafi ciężko pracować zarówno w magazynach jak i również sklepach. Wózki te mogą podnosić ładunki od 2 do 25 ton. Cechują się napędem elektrycznym lub spalinowym. Wózki te pracują do wysokości 6 metrów.

To oczywiście nie wszystkie możliwości, jakie dają nam nowoczesne wózki widłowe. Ich wybór jest znacznie większy.

 

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego