Biuro w budynku funkcjonalnym

Wielu biznesmenów szukając odpowiedniej lokalizacji dla swojego biura decyduje się na umieszczenie go w budynku wielofunkcyjnym. W takim układzie może zdarzyć się tak, że najbliższym sąsiadem staje się hotel, pomieszczenie magazynowe bądź zwykłe rodzinne mieszkanie. I tutaj pojawia się pytanie- czy opisywane rozwiązanie może być w pełni harmonijne? Czy sąsiadujące lokale nie staną się antagonistami? To zależy co z czym zostanie połączone.

Gdzie współpraca będzie układała się najlepiej?

To zapewne nic odkrywczego, jeżeli uzna się, że najlepsza równowaga zostanie zachowana wszędzie tam gdzie wiąże się w jakiś sposób z biznesem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na biura usytuowane w bliskim sąsiedztwie punktów usługowo-handlowych. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie imponująco dużej ilości czasu wszystkim, którzy korzystają z biura.  To duży ukłon w stronę pracowników, którzy nie muszą biegać po całym mieście po ciężkim dniu pracy, by pozałatwiać wszelkie swoje prywatne sprawy. Co więcej, duża ilość takich punktów wewnątrz budynku zwykle świadczy o jego dobrej lokalizacji oraz przystępności.

Co zrobić jeżeli początkujący przedsiębiorca nie posiada jeszcze właściwego doświadczenia lub jeżeli chce mieć stuprocentową pewność właściwego doboru biura? Skorzystać z fachowej rady specjalisty. Firma CBRE uruchomiła stronę o nazwie OfficeGo, gdzie możliwe jest skorzystanie z wyszukiwarki lub uzyskanie kontaktu z profesjonalistą, który chętnie zajmie się każdym problemem o podobnym charakterze.

To miejsce z pewnością nie jest odpowiednie na biuro

Okazuje się, że najgorszym z możliwych do dokonania wyborów jest usytuowanie biura w dużych obiektach sportowych. Takie miejsca zwykle mają ogromną przestrzeń i gdyby nie wynajmowanie powierzchni biurowych stawałaby się kompletnie nierentowne. Chociaż, na pierwszy rzut oka lokalizacja może wydawać się atrakcyjna to ma jeden podstawowy i uporczywy minus- wydarzenia sportowe. Okazuje się, że mogą bardzo mocno przyczynić się do trudności normalnego funkcjonowania biura. To czynnik determinujący niską cenę w tego typu lokalizacjach, ale niestety zaoszczędzone w ten sposób pieniądze nie zawsze muszą się opłacać.

Kategorie: Biznes i Firma,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego