Artur Szpilka zadebiutuje w oktagonie KSW

O tym, że Artur Szpilka może zdecydować się na przejście do MMA mówiło się od dawna. Pięściarz z Wieliczki nie mógł się pozbierać od dłuższego czasu notując kolejne słabe pojedynki w ringu. Czy zmiana dyscypliny pomoże Szpilce w odnalezieniu wysokiej formy i ducha walki? Debiut Szpilki w oktagonie będzie miał miejsce podczas gali KSW 71. Jego rywalem prawdopodobnie będzie stary znajomy – Serhij Radczenko.

To koniec Szpilki w ringu bokserskim?

Wiele wskazuje na to, że Artur Szpilka zakończy karierę bokserską. I rzeczywiście, porażka z Deontayem Wilderem z 2016 roku była początkiem końca. Później doszedł kolejny ciężki nokaut w walce z Adamem Kownackim. Szansę powrotu na szczyt Szpilka dostał w 2019 roku, ale przegrana z Dereckiem Chisorą praktycznie zamknęła drzwi do prestiżowych walk. W ostatnich trzech walkach Szpilka wygrał z Fabio Tuiachem i Serhijem Radczenką (w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach), a na koniec przegrał w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim. Walka z maja 2021 roku prawdopodobnie wyczerpała cierpliwość „Szpili”, który postanowił poszukać nowych wyzwań.

KSW decyduje się zatrudnić Szpilkę

Szpilka w MMA to temat, który pojawiał się od wielu miesięcy. Zainteresowanie zakontraktowaniem pięściarza wyraziła profesjonalna organizacja KSW, jak również federacja freak fight show Fame MMA. Szpilka postawił jednak na profesjonalną federację i zadebiutuje w oktagonie Konfrontacji Sztuk Walki. Jak wskazuje serwis https://naszetypy.pl/, rywalem Szpilki będzie najprawdopodobniej Serhij Radczenko, z którym pięściarz z Wieliczki miał okazję mierzyć się w marcu 2020 roku. Wówczas sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo Szpilce, ale wielu ekspertów uważało, że Polak przegrał ten pojedynek.

Czy Szpilka zostanie w MMA na dłużej?

Sam zawodnik ogłosił w social mediach, że na razie traktuje MMA jako przygodę i nie nastawia się na razie na poważną karierę, choć wszystko może się zdarzyć. Na pewno wpływ na finalną decyzję będzie miał wynik debiutanckiej walki. Jeśli jego rywalem zostanie Serhij Radczenko, wówczas Szpilka będzie faworytem, o czym informuje serwis ksw typy. Na ten moment nie ma jeszcze potwierdzenia, czy to faktycznie ukraiński zawodnik wypróbuje umiejętności Polaka. Na pewno nie byłby to prosty start, biorąc pod uwagę, że Radczenko ma już pewne doświadczenie w MMA (2 wygrane, 1 przegrana). Na ten moment wiemy, że Szpilka zadebiutuje w oktagonie podczas gali KSW 71 w Toruniu.

 

Kategorie: Marketing,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego