Zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 w budownictwie szkieletowym

Klasa C24 drewna konstrukcyjnego to najlepszy wybór, jeżeli chcesz kupić wysokiej jakości materiał do budowy domu szkieletowego. Stworzysz z niego solidne, trwałe i bezpieczne konstrukcyjne o znakomitym mikroklimacie, jednocześnie odznaczające się wysoką wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wszystko dlatego, że drewno lite C24 jest pozyskiwane z lasów świerkowych i sosnowych występujących w północnej Skandynawii. Długie zimy zagęszczają słoje i sprawiają, że drewno jest twarde i odporne. Lepszego materiału konstrukcyjnego zdecydowanie nie znajdziesz.

Co wyróżnia drewno konstrukcyjne C24?

Specyficzne właściwości, jakie posiada drewno konstrukcyjne C24 powodują, że jest idealnym materiałem do tworzenia domów szkieletowych. Best Timber Polska ma w swojej ofercie skandynawskie drewno lite C24, które poprzez suszenie komorowe uzyskuje wilgotność na poziomie ok. 18% (+/- 2%). Jednocześnie zyskuje maksymalną odporność na pleśń, grzyb i owady bez stosowania środków chemicznych do impregnacji. Jest to zasługą wysokiej temperatury suszenia. Ponadto, drewno C24 jest czterostronnie strugane oraz fazowane, dlatego jego wykorzystanie na placu budowy jest jak najbardziej uzasadnione. Masz pewność pozyskiwania materiału ogniotrwałego, bezpiecznego i trwałego.

Każda belka, jaka powstaje z drewna C24 jest idealnie gładka zarówno na powierzchni, jak i krawędziach. Elementy mają standardowe wymiary, czyli grubość 45 lub 70 mm oraz szerokość 45/ 70/ 95/ 120/ 145/ 170/ 195/ 220/ 245/ 275 / 295 mm. Istnieje możliwość docięcia desek na wymiar, dlatego budynek może powstać zgodnie z twoim indywidualnym projektem oraz zamysłem.

Drewno suszone C24 posiada doskonałe parametry jakościowe, jest solidnym materiałem konstrukcyjnym, co do którego nie ma żadnych zastrzeżeń. Posiada pełną zgodność z normami m.in. PN-EN 338, która określa wytrzymałość klas drewna konstrukcyjnego.

Wszechstronne zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24

Drewno konstrukcyjne C24 to materiał dedykowany do budowy domów szkieletowych. Uznany za najtrwalszy materiał pozwala na stworzenie budynków, z którymi właściciel nie będzie miał żadnych problemów przez lata. Taki w końcu jest zamysł, aby stworzyć obiekty drewniane na wzór 100-letnich, które pomimo upływu czasu nadal wyglądają pięknie i zachęcają do spędzania w nich czasu. Podobnie będzie za paręnaście lat w domach szkieletowych wykonanych z drewna konstrukcyjnego C24. Już można poczuć w nich wyjątkowy mikroklimat, a gdy przesiąkną życiem mieszkańców, ich codziennością, zyskają coś niesamowitego, czyli historię.

Z drewna konstrukcyjnego C24 możesz z powodzeniem wykonać konstrukcje ścian, stropów, a także dachów. Bez problemów materiał można wykorzystać do stworzenia garaży, wszelkiego rodzaju zadaszeń, altanek, antresol oraz innych drewnianych mniejszych bądź większych obiektów. Wszechstronne zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 powoduje, że jest to materiał przydatny dla wielu, pozwalający na tworzenie trwałych, niezawodnych i pięknie wyglądających obiektów.

Warto dodać, że wykorzystując drewno konstrukcyjne C24 możesz wydać znacznie mniej na budowę niż przy zastosowaniu każdego innego materiału drewnianego. Wszystko dzięki zmniejszonym w porównaniu do innych materiałów przekrojom. Możesz cieszyć się z zakupu mniejszej ilości materiałów, a uzyskasz zamierzony efekt. Ekonomiczne i ekologiczne korzyści wynikające z zastosowania drewna C24 są widoczne gołym okiem.

Dlaczego drewno C24 to najlepszy wybór?

Trwałość. To wszystko mówi o drewnie konstrukcyjnym C24. Każdy marzy o tym, aby kupić materiał, który nie będzie pękał, wyginał się i zmieniał pod wpływem panujących warunków zewnętrznych. Kupując drewno C24 od Best Timber Polska uzyskujesz taką gwarancję. Materiał jest idealnie wysuszony komorowo, dlatego nie jest atakowany przez owady, pleśń oraz grzyby. Nawet, jeżeli obudujesz belki izolacją, nie pojawiają się żadne czynniki wpływające na pogorszenie mikroklimatu wewnątrz budynku. Problemy z wilgocią na pewno nie będą dotyczyły twojego domu. Jej regulacja jest największym atutem budownictwa drewnianego.

W związku z tym, że drewno C24 jest lekkie, parametry wytrzymałościowe domu szkieletowego zwiększają się. Możesz mieszkać w budynku, który pod wieloma względami będzie doskonały, idealnie przystosowany do potrzeb użytkownika, a jednocześnie zagwarantuje spędzenie czasu, który będzie korzystny dla zdrowia.

Best Timber Polska jest ekspertem w dziedzinie produkcji drewna konstrukcyjnego, w tym klasy C24, dlatego kupując materiał uzyskujesz gwarancję najwyższej jakości. Wszyscy dobrze wiedzą, że do budowy domów szkieletowych nadaje się on znakomicie, ale ważne jest, aby kupować go ze sprawdzonych źródeł. Nie będzie dzięki temu żadnych problemów z nośnością konstrukcji, jej wytrzymałością czy ogólnymi wrażeniami estetycznymi.

Drewno konstrukcyjne C24 jest niezwykle popularne wśród klientów poszukujących najlepszej jakości materiałów do budowy domów szkieletowych. Nie ma co się dziwić, ponieważ zyskujesz dzięki niemu budynek na lata.

Kategorie: Biznes i Firma,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego