Nie tylko ocieplenie i dach – okna Kraków są równie ważne!

Budując dom, rzadko zwracamy uwagę na to jakie okna kupujemy i to pomimo, iż bez światła dziennego trudno nam wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Porządne okna z montażem mogą być sporym wydatkiem, jednak należy dobrze przemyśleć kwestię kosztów – bowiem montaż okien to zazwyczaj usługa na lata. Wymiana okien konieczna jest przecież dopiero gdy stolarka ulegnie uszkodzeniu. Dobrej jakości okna zapewnią nam więc nie tylko bezproblemowe funkcjonowanie, ale również odpowiednią estetykę w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku, komfort i bezpieczeństwo a nawet przyczynią się do obniżenia kosztów ogrzewania domu lub mieszkania. Na co więc zwracać uwagę przy ich wyborze?

Hałas, temperatura, szczelność

Wygląd i wielkość, jeśli chodzi o okna z montażem – to nie jedyne parametry, którymi powinniśmy się kierować przy zakupie okien. Oprócz oczywistych cech – jak metoda wykonania i materiał, z którego okna są wykonane, swoją uwagę warto zwrócić również na kilka pomniejszych, choć równie ważnych parametrów. Po pierwsze, energooszczędność okien. To jeden z najważniejszych współczynników, jeśli chodzi o okna Częstochowa. Najczęściej jest on wyrażany poprzez przenikanie ciepła – im niższa jego wartość tym lepiej dla nas. Niski współczynnik przenikania to większa termoizolacja. Po drugie, szczelność okna PVC. Parametr przepuszczalności powietrza określany specjalnymi klasami od pierwszej do czwartej, świadczy o stopniu przepuszczania powietrza do wewnątrz i na zewnątrz. Po trzecie, dźwiękoszczelność. Ten parametr ważny jest w większych miastach, gdzie odgłosy ulicy mogą być naprawdę uciążliwe. Współczynnik tłumienia hałasu „RW” przez okna wyrażany jest w decybelach – im wyższa ich wartość tym okna z montażem lepiej chronią przed niechcianymi odgłosami.

Jaka firma powinna przeprowadzić montaż okien Kraków?

Montaż okien Kraków to usługa, którą powinniśmy zlecić doświadczonej i profesjonalnej firmie. Błędy popełnione w czasie instalacji szybko zemszczą się na domownikach a w najgorszym razie doprowadzą do dodatkowych kosztów. Niezłym pomysłem jest postawienie na lokalną firmę, działającą tak jak np.: Novobudowa w jednym regionie, oferując okna Małopolska. W ten sposób łatwo sprawdzimy wcześniejsze realizacje firmy i podejmiemy decyzję w sprawie wykonawcy. Wybór nieco mniejszego od głównych graczy na rynku wykonawcy, może również sprawić, że cennik okien z Krakowa będzie dla nas bardziej przystępny.

 

Kategorie: Inwestycje,

Autor

Ambroży Kotarski

Instytut Rynku Kapitałowego